https://griparfum.com/?v=ebe021079e5a

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Parfüm seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Parfümlerle aranız çok iyi değilse bu kritik soruyu yanıtlamak biraz zor olabilir. Herhangi bir parfüm dükkanına girdiğinizde çiçeklisinden tütünlüsüne, meyvelisinden konsantresine kadar çok fazla türde ve sayıda parfüm bulabilirsiniz.

Bu kadar çok sayıda türün ve parfümün olması çoğu zaman insanların kafasını karıştırmaktadır. Bu yazımızda parfüm seçerken dikkat edilmesi gereken şeylere değinerek doğru parfümün nasıl seçilmesi gerektiği konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Henüz kendimiz bir mekana girmeden kokumuz girer. Dolayısıyla kullandığımız parfüm bizim markamızdır. Bu markayı korumak ve beslemek için en çok dikkat edilmesi gereken şeyleri yazımızda bulabilirsiniz.

1.   Denemeden Önce Lisanslarını Kontrol Edin

Birçok kişi parfüm alırken öncelikle kokuya odaklanır. Halbuki, sağlığını düşünen insanlar için öncelikle odaklanılması gereken nokta lisanslardır.

Ülkemizde üretilen ve satışa sunulan parfümlerin bazıları Avrupa Birliği standartlarındayken, bazıları da ne yazık ki merdiven altı olarak tabir edilen denetimsiz parfümlerdir.

Parfüm alıcısı olarak bir parfümü incelerken öncelikle olarak sorgulamanız gereken nokta parfümün Türkiye’de ve dünyada yetkili kuruluşlardan onay alıp almadığı noktasıdır.

Özellikle dünyada IFRA isimli Uluslararası Koku Derneği’nin standartları kabul görmektedir. Bu kuruluş esans ve alkol kalitesini ölçerek firmalara lisanslandırma yapmaktadır. Üzerinde IFRA etiketi bulunan parfümleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Ayrıca IFRA kuruluşunun internet sitesi aracılığıyla gördüğünüz IFRA ibaresinin doğruluğunu sorgulayabilirsiniz.

Gri Parfüm Türkiye’de ve uluslararası düzeyde gerekli izinleri alarak üretim yapan ve sahip olduğu belgeleri her ortamda yayınlayan şeffaf bir parfüm üreticisidir.

2.   Çok Az Miktarda Test Edin

Parfümü test amaçlı sıktığınızı unutmamalı ve bileğinizin iç tarafına çok ufak miktarda sıkarak test etmelisiniz. Parfüm seçerken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna verilebilecek en doğru cevaplardan bir tanesi de test konusudur. Satın alma öncesi almayı düşündüğünüz parfümü yeteri kadar test etmiş olmalısınız.

Parfümlerin tendeki kokusuyla giysideki kokusu farklı olabilir. Bu nedenle yanınızda parfümü daha fazla test edebileceğiniz hafif giysiler götürebilirsiniz.

3.   En Az Üç Dakika Bekleyin

Parfüm seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Parfüm seçimi esnasında test sıkımı sonrası altın kural olarak en az üç dakika parfümün teninize sinmesini bekleyin. Bu sayede teninize karışacak parfümün nasıl kokacağını en doğru şekilde gözlemleme fırsatı bulursunuz.

Eğer parfüm seçimine zaman ayırıyorsanız ve daha fazla vaktiniz varsa, daha fazla beklemeniz daha doğru doğru sonuç almanıza ve daha doğru bir karar vermenize yardımcı olur.

4.   Trend Olduğu İçin Parfüm Satın Almayın

Parfüm seçerken en çok yapılan hatalardan bir tanesi de moda ve trend olduğu için parfüm satın almaktır. Parfümler her insanın teninde farklı kokacağı için trend parfümler sizin için iyi bir tercih olmayabilir.

Trend parfüm satın alacaksanız bile parfümü almadan önce test etmeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
× Whatsapp!